Spoznaj SPŠD prostredníctvom hry

Milí deviataci!

Je čas na zmenu. Blíži sa odchod zo ZŠ. Kam pôjdete? Vyskúšajte si učenie hrou! Príďte k nám!

Získavať nové poznatky či opakovať vedomosti hrou je veľmi zábavné. Ponúkame Vám informácie o našej škole prostredníctvom hry Escape room vo virtuálnom prostredí.

Niektorí máte skúsenosti s reálnou „eskejpkou“ a niektorí možno ani netušíte, čo to je. Zo samotného názvu vyplýva, že ide o únikovú izbu. Pokiaľ si chcete vyskúšať, ako možno objavovať „infošky“ zábavne, nech sa páči, vstúpte.

escaperoom

Pre úplných začiatočníkov niekoľko informácií:

Vstúpiť do únikovej izby je možné iba cez počítač, či notebook. Na mobile Vám nebudú fungovať prepojenia.

Kurzorom myši prechádzajte po snímke na obrazovke a hľadajte skryté odkazy (našepkám, žlté body). Keď sa Vám kurzor myši zmení na „ruku“, kliknite na to miesto. Dostanete sa do novej sekcie, v ktorej máte informácie, potrebné k odomknutiu zámkov. Pozorne si ich prečítajte.

Na vstupnej bráne školy máte ikonku visiaceho zámku. Po kliknutí na visiaci zámok sa dostanete na stránku s odkazom na úlohy. Otvorí sa Vám nová karta. V tejto karte musíte poodomykať všetky zámky, tzn. správne odpovedať na otázky. Odpovede píšte gramaticky správne, používajte diakritiku. Pokiaľ nezadáte správnu odpoveď, zámok sa neotvorí. Pri niektorých zámkach máte ikonu „žiarovky“, to je nápoveda. Keď si nebudete vedieť dať rady, stačí kliknúť. Stránku si nechajte otvorenú a vráťte sa do hry.

Vyhľadajte všetky sekcie. Zo sekcie na hlavnú stránku sa dostanete klikom na šípku späť.

Po otvorení všetkých zámkov sa Vám zobrazí informácia o dĺžke času, ktorý ste potrebovali na otvorenie zámkov.

Prajem veľa zábavy pri odomykaní zámkov.

Kliknite na tlačidlo, ktorým sa dostanete do hry.